Teď si určitě spousta z vás říká, že cestovat do dalekých zemí je drahé a nemůžete si to dovolit. V tomto článku ale najdete spoustu míst, na kterých utratíte méně peněz než v Čechách a často sem létají spoje za akční ceny. Doporučujeme na tato místa cestovat mimo hlavní sezónu, kdy jsou ceny o dost nižší. Pokud cestujete sami, vyplatí se nejvíce přespávat v hostelech, pro dva a více osob se již více vyplácí dvoulůžkové pokoje v guesthousech, penzionech nebo levnějších hotelích.

Podívejte se na těchto 15 úžasných míst, kam cestovat, když jste mladí a máte málo peněz:

1. Thajsko

Thajsko je jednou z nejlevnějších zemí pro cestovatele. Zejména v hlavní město Bangkok, střed a sever země si můžete užít za velmi nízké ceny. Jídlo v bistru od 30 Kč, ubytování od 100 Kč/osobu na noc. Pokud chcete navštívit ostrovy na jihu země, doporučujeme vyrazit na ně mimo hlavní turistickou sezónu. Ceny tu mohou spadnout až od 50%. Do Thajska z Čech není těžké najít ultra levné letenky, pokud máte štěstí, najdete letenku už za 9000 Kč. Akční letenky můžete hlídat tady.

Thajsko-1
Thajsko-2

2. Vietnam

Vietnam je cenami velmi podobný Thajsku. Dvoulůžkový pokoj v hotelu tu najdete už od 300 Kč/noc, jídlo od 30 Kč a doprava tu stojí pár korun. Do Hanoje nebo Ho Chi Minh City létají z Prahy často lety za velmi nízké ceny (od 10 000 Kč). Vietnam je nádherná země, kterou byste rozhodně neměli vynechat.

Vietnam-2
Vietnam-1

3. Kambodža

Největším nákladem pro cestu do Kambodži bude nejspíš vaše letenka a víza. Nejlepší je letět do Bangkoku a odtamtud buď letadlem (např. Air Asia) do Siem Reap nebo Phnom Penh nebo přímým autobusem z Bangkoku. Pokud nenecháte rezervaci letu mezi Thajskem a Kambodžou až na poslední chvíli, vyjde vás na pár stovek. Víza do Kambodži vychází aktuálně na 30 dolarů. Ceny v Kambodži jsou podobné jako v Thajsku, záleží na sezóně.

Kambodža-1
Kambodža-2

4. Mexiko

Do Mexika často najdete akční letenky už za 10 000 Kč a ceny tu jsou podobné nebo levnější jako u nás.

Mexiko-1
Mexiko-2

5. Bali, Indonésie

Indonésie je jednou z nejlevnějších zemí na světě. Na Bali jsme večeřeli v bistru za 20 Kč a bydleli v krásném guesthousu za 150 Kč na noc. Letenka z Prahy vychází většinou na 12-14 000 Kč, ale často objevíte i akční letenku za 9000 Kč.

bali-1
bali-2

6. Lisabon, Portugalsko

V Portugalsku je levno. Ve srovnáním s jinými západoevropskými zeměmi tu najdete ubytování za ceny podobné českým. Jídlo v obchodech a doprava je tu stejně drahá, letenky seženete zpravidla kolem 3000 Kč, akční i za 1500 Kč.

Lisabon-1
Lisabon-2

7. Marrakech, Maroko

Maroko je levnější než Česká republika, někdy více někdy méně. Záleží, na kterém místě se zrovna nacházíte a jestli je zrovna sezóna. Zpáteční letenka z Čech do Maroka nás většinou vychází kolem 3000 Kč, někdy o něco více, někdy o pár stovek méně. Jídlo v bistru od 30-80 Kč, slušné ubytování od 120 Kč za noc.

Marrakech-1
Marrakech-2

8. Peru

Když se vám do Peru podaří najít levnou letenku. Dobrá cena je 16 000 Kč, někdy můžete ale najít i akční ceny pod 15 000 Kč. Peru patří mezi nejlevnější jihoamerické země a ubytování, jídlo i doprava tu vyjde podobně jako u nás.

peru-1
peru-2

9. Kréta, Řecko

Kréta-2
Kréta-1

10. Medellin, Kolumbie

Medellin-1
Medellin-2